Știința pădurilor pentru oameni și provocări societale. A 90-a aniversare INCDS „Marin Drăcea”.

Află mai multe

Centrala INCDS „Marin Drăcea”

Centrala Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare în Silvicultură
(INCDS) „Marin Drăcea”

Adresa

Bvd. Eroilor, Nr. 128, Voluntari, judeţul Ilfov, cod poștal 077190

Vezi hartă

 

Secretariat

Telefon/Fax

021-3503238/021-3503240

021-3503245

 

E-mail

icas@icas.ro

 

Director General

CSII dr. ing. Davidescu Șerban Octavian

s_davidescu@icas.ro

021-3503238 / interior 102

 

Director Științific

CSI dr. ing. Badea Nicolae Ovidiu

obadea@icas.ro

021-3503238 / interior 103

 

Director Tehnic Dezvoltare

IDTI ing. Achim Florin

florin.achim@icas.ro

021-3503238 / interior 146

 

Director Tehnic Experimentare

Ing. Florescu Cornel Mihail

mihail.florescu@icas.ro

021-3503238 / interior 104

 

Director Economic

Ec. Anghel Anghel

anghel.anghel@icas.ro

021-3503238 / interior 106

 

Secretar Științific

CSI dr. ing. Apostol Ecaterina

ecaterina.apostol@icas.ro

021-3503238 / interior 107

Laborator Management forestier

Șef Laborator

CSII dr. ing. Leca Ștefan

stefan.leca@icas.ro

021-3503238 / interior 136

 

Laborator Silvobiologie

Șef Laborator

CSI dr. ing. Mihai Georgeta

georgeta.mihai@icas.ro

021-3503238 / interior 213

 

Laborator Silvotehnică

Șef Laborator

CSIII dr. ing. Costăchescu Corneliu Nicolae

cornel.costachescu@icas.ro

021-3503238 / interior 137

 

Serviciu Fond forestier, Pază și Protecție

Șef Serviciu

Dr. ing. Matei Florin Ion

florin.matei@icas.ro

021-3503238/ interior 111

 

Atelier de Dezvoltare

Șef colectiv

IDTI ing. Achim Viorica

viorica.achim@icas.ro

021-3503238 / interior 230

 

Inventar Forestier Național

Șef Serviciu

IDTI/CSIII ing. Marin Gheorghe

gheorghe.marin@icas.ro

021-3503238 / interior 145

Birou Financiar, Contabilitate

Șef Birou

Ec. Simionescu Mihai

mihai.simionescu@icas.ro

021-3503238 / interior 222

 

Birou Aprovizionare, Administrativ

Th. Popa Luminița

luminita.popa@icas.ro

021-3503238 / interior 134

 

Compartiment Audit intern

Auditor

Dr. ec. Bistriceanu Gheorghe

gheorghe.bistriceanu@icas.ro

 

Birou Programare, Organizare, Resurse umane

Șef Birou

Ec. Popovici Daniela

resurse.umane@icas.ro

021-3503238 / interior 123

 

Oficiul Juridic

Consilier Juridic

Ciobanu Cristiana Nicoleta

cristiana.ciobanu@icas.ro

021-3503238 / interior 207

Compartiment Informatizare

Administrator rețea

Budică Ion

ion.budica@icas.ro

021-3503238 / interior 200

 

Compartiment Intern de Prevenire și Protecție

Consilier SSM

Postolache Ruxandra Georgiana

ruxandra.postolache@icas.ro

021-3503238 / interior 229

 

Birou Relații internaționale, Marketing și Editura Silvică

Specialist Marketing

Cosma Eliza Maria

eliza.cosma@icas.ro

021-3503238 / interior 109

 

Compartiment Achiziții

Responsabil Achiziții

Vîrban Ionuț

ionut.virban@icas.ro

021-3503238 / interior 220

SCDEP Brașov

Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare și Experimentare-Producție
(SCDEP) Brașov

Adresa

str. Cloșca nr. 13, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500040

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0268-419936

 

E-mail

brasov@icas.ro

 

CSII dr. ing. Nicu Constantin Tudose

Director Stațiune

nicu.tudose@icas.ro

 

CSI dr. ing. Chira Dănuț

Șef Secție Cercetare

danut.chira@icas.ro

 

CSI dr. ing. Ionescu Georgeta Maria

Șef Secție Cinegetică

georgeta.ionescu@icas.ro

 

IDTI  ing. Lazăr Ervin Gabriel

Șef Secție Dezvoltare

ervin.lazar@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Ec. Herghelegiu Ștefania

stefania.herghelegiu@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Th. pr. Beșchea Ovidiu

ovidiu.beschea@icas.ro

Baza Experimentală Săcele

 

Adresa

str. Ogrăzii, nr. 22, Săcele, județul Brașov, cod poștal 505600

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0268-276252/0268-276145

 

E-mail

sacele@icas.ro

 

Ing. Durdu Moise Cosmin

Inginer-șef Bază Experimentală Săcele

moise.durdu@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Ec. Herghelegiu Ștefania

stefania.herghelegiu@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Th. pr. Beșchea Ovidiu

ovidiu.beschea@icas.ro

SCDEP Pitești

Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare și Experimentare-Producție
(SCDEP) Pitești

Adresa

Str. Trivale, nr. 80 A, Piteşti, Judeţul Argeş, cod poştal 110058

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0248-220397; 0248-223077

 

E-mail

pitesti@icas.ro

 

IDTI ing. Păunescu Silviu

Director Stațiune

silviu.paunescu@icas.ro

 

IDTI ing. Brătescu Radu-Ionuț

Șef secție de Dezvoltare

radu_ionut.bratescu@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Moșoianu Dumitru

dumitru.mosoianu@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Tehn. Petec Cosmin-Ionuț

cosmin.petec@icas.ro

Laborator de Cercetare Mihăești

 

 

Adresa

Str. Principală, Nr. 1, Mihăești, Județul Argeș, cod poștal 117470

Vezi harta

 

Telefon

0248-560008

 

E-mail

mihaesti@icas.ro

 

Administrativ

Responsabil Administrativ

Sing. Ciobanu Petre-Laurențiu

petre_laurentiu.ciobanu@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Moșoianu Dumitru

dumitru.mosoianu@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Tehn. Petec Cosmin-Ionuț

cosmin.petec@icas.ro

 

Baza Experimentală Mihăești

 

 

Adresa

Str. Principală, Nr. 1, Mihăești, Județul Argeș, cod poștal 117470

Vezi harta

 

Telefon/Fax

0248-560001; 0348-100261

 

E-mail

mihaesti@icas.ro

 

Ing. Sora Dorinel-Constantin

Inginer Șef Bază Experimentală Mihăești

dorinel_constantin.sora@icas.ro

 

Contabilitate

Economist

Petec Ionela

ionela.petec@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Ing. Păștin Ciprian-Ionuț

ciprian.pastin@icas.ro

SCDEP Bistrița

Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare și Experimentare-Producție
(SCDEP) Bistrița

Adresa

Str. Mihai Viteazul, nr. 2,  Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, cod poștal 420180

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0263-236017

 

Email

bistrita@icas.ro

 

CSI dr. ing. Tăut Ioan

Director Stațiune

ioan.taut@icas.ro

 

IDTI ing. Chiș Mihai Constantin

Șef Secția de Dezvoltare

mihai.chis@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Colesneac Irina-Raluca

irina_raluca.colesneac@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Bălăjan Laurențiu

laurentiu.balajan@icas.ro

Secție de Cercetare și Experimentare Cluj

 

Adresa

Str. Horea, nr. 65,  ap. 4,

Cluj-Napoca, județul Cluj

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0264-432554; 0264-591804

 

Email

cluj@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Colesneac Irina-Raluca

irina_raluca.colesneac@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Seica Liana Corina

liana.seica@icas.ro

Baza Experimentală Lechința

 

Adresa

Lechința, nr. 352,

jud. Bistrița – Năsăud

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0263-274266

 

Email

lechinta@icas.ro

 

Dr. ing. Șulea Constantin

Inginer-Șef Bază Experimentală Lechința

constantin.sulea@icas.ro

 

Contabilitate

Economist

Moldovan Anca

anca.moldovan@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Avram Cosmin

cosmin.avram@icas.ro

SCDEP Câmpulung Moldovenesc

Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare și Experimentare-Producție
(SCDEP) Câmpulung Moldovenesc

Adresa

Calea Bucovinei, Nr. 73 bis, Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava, cod poștal 725100

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0230-314747; 0230-314746

 

E-mail

clungmoldovenesc@icas.ro

 

CSI dr. ing. Sidor Cristian Gheorghe

Director Stațiune

cristian.sidor@icas.ro

 

CSI dr. ing. Popa Ionel

Șef Secție Cercetare

ionel.popa@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Ec. Drăgușanu Iuliana

iuliana.dragusanu@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Ec. Hutopila Roxana-Elena

roxana.hutopila@icas.ro

Secția de Cercetare-Dezvoltare

și Experimentare Roman

 

Adresa

Bulevardul Republicii, Nr. 34, Roman, județul Neamț, cod poștal 611010

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0233-742595 /0233-740350

 

E-mail

roman@icas.ro

 

IDTI ing. Zanocea Petru

Șef Secție Cercetare, Dezvoltare și Experimentare Roman

petru.zanocea@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Ec. Drăgușanu Iuliana

iuliana.dragusanu@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Marius Costan

marius.costan@icas.ro

Baza Experimentală Tomnatic

 

Adresa

Calea Bucovinei, Nr. 73 bis, Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava, cod poștal 725100

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0230-314044; 0230-314041

 

E-mail

tomnatic@icas.ro

 

Dr. ing. Cojocia Cristian Ioan

Inginer-șef Bază Experimentală Tomnatic

cristian.cojocia@icas.ro

 

Contabilitate

Economist

Tănasă Iacoban Adriana

adriana.tanasa_iacoban@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Ec. Hutopila Roxana-Elena

roxana.hutopila@icas.ro

SCDEP Timișoara

Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare și Experimentare-Producție
(SCDEP) Timișoara

Adresa

Aleea Pădurea Verde, Nr. 8, Timișoara, judeţul Timiș, cod poştal 300310

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0256-220085 / 0256-219962

 

E-mail

timisoara@icas.ro

 

CSII dr. ing. Turcu Daniel Ond

Director Stațiune

daniel.turcu@icas.ro

 

CSIII ing. Cadar Nicolae

Coordonator activitate Secția de Cercetare

nicolae.cadar@icas.ro

 

IDTI ing. Buzatu Crinu-Ion

Șef proiect – Secția de Dezvoltare

crinu.buzatu@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Ec. Cântar Lavinia-Nicoleta

lavinia.cantar@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Ec. Răbușanu Raluca-Nicoleta

raluca.rabusanu@icas.ro

Secția de Cercetare și Experimentare Simeria

 

Adresa

Str. Biscaria, nr.1, Simeria, județul Hunedoara, cod poștal 335900

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0254-261254

 

E-mail

simeria@icas.ro

 

CS ing. Pitar Daniel

Șef secție de Cercetare și Experimentare Simeria

daniel.pitar@icas.ro

 

Contabilitate

Economist

Ec. Florea Diana-Iulia

diana.florea@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

CSI dr. ing. Flaviu Popescu

flaviu.popescu@icas.ro

 

 

Baza Experimentală Caransebeș

 

Adresa

Str. Corneliu Baba, nr. 11, Caransebeș,

județul Caraș-Severin, cod poștal 325400

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0255-511040

 

E-mail

caransebes@icas.ro

 

Ing. Stanciu Dan-Victor

Inginer Șef Bază Experimentală Caransebeș

dan.stanciu@icas.ro

 

Contabilitate

Economist

Ec. Bogdan Carmen

carmen.bogdan@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Ec. Răbușanu Raluca-Nicoleta

raluca.rabusanu@icas.ro

SCDEP Focșani

Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare și Experimentare-Producție
(SCDEP) Focșani

Adresa

Str. Republicii, Nr. 7, et. 3, Focșani, Judeţul Vrancea, cod poştal 620018

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0237-230481 / 0237-621541

 

Email

focsani@icas.ro

 

CSII dr. ing. Constandache Cristinel 

Director Stațiune

cristinel.constandache@icas.ro

 

IDTI ing. Anastasiu Costică 

Secția de Dezvoltare

costica.anastasiu@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Bercaru Florentina

florentina.bercaru@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Aga Valentina

valentina.aga@icas.ro

Baza Experimentală Vidra

 

Adresa

Str. Vidra, Nr. -, Vidra, Judeţul Vrancea, cod poştal 627415

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0237-673019; 0237-673196

 

Email

vidra@icas.ro

 

Ing. Ivan Virgil 

Inginer-șef Bază Experimentală Vidra

virgil.ivan@icas.ro

 

Contabilitate

Economist

Popa Lioara

lioara.popa@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Stoica Cătălin

catalin.stoica@icas.ro

SCDEP Craiova

Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare și Experimentare-Producție
(SCDEP) Craiova

Adresa

Str. George Enescu, nr.24, Craiova, județul Dolj, cod postal 200144

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0251-597037; 0251-593118

 

E-mail

craiova@icas.ro

 

 

IDTI dr. ing. Cojoacă Florin Dorian

Director Stațiune

florin.cojoaca@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Ec. Șoancă Maria

maria.soanca@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Neagoe Cristian

cristian.neagoe@icas.ro

 

SCDEP Oradea

Staţiunea de Cercetare–Dezvoltare şi Experimentare–Producţie
(SCDEP) Oradea

Adresa

Str. Radu Enescu, Nr. 28, Oradea, Judeţul Bihor, cod poştal 410437

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0259-418879

 

Email

oradea@icas.ro

 

IDTII ing. Bîrle Lucian 

Director Stațiune

lucian.birle@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil Șef

Ec. Ghejeu Floare

florica.ghejeu@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Țapoș Dănuț

danut.tapos@icas.ro

SEP Ștefănești

Stațiunea de Experimentare-Producție (SEP) Ștefănești

Adresa

Bvd. Eroilor, Nr. 128, Voluntari, judeţul Ilfov, cod poștal 077190

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

021-3503238 / 0744 650 986

021-3503245

E-mail

pepiniera.stefanesti@icas.ro

 

Ing. Fălan Victor

Director Stațiune

victor.falan@icas.ro

 

Contabilitate

Contabil

Stan Mariana

mariana.stan@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Vîrban Ionuț

ionut.virban@icas.ro

Baza Experimentală Bărăgan

 

Adresa

Comuna Perișoru, judeţul Călărași, cod poștal 917195

Vezi hartă

 

Telefon/Fax

0242-530300

 

E-mail

baragan@icas.ro

 

Ing. Lazăr Marian

Inginer Șef Bază Experimentală Bărăgan

marian.lazar@icas.ro

 

Contabilitate

Economist

Verdeș Adrian

adrian.verdes@icas.ro

 

Achiziții

Responsabil Achiziții

Vîrban Ionuț

ionut.virban@icas.ro